Przebywanie w pokojach, w których powietrze jest przesuszone w skutek ogrzewania, ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Zbyt suche powietrze i jego niska wilgotność jest niebezpieczna zwłaszcza dla dzieci – powodują częste łapanie infekcji, przesuszanie śluzówek, męczący kaszel i złe samopoczucie. W trosce o zdrowie swojego dziecka musisz zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach, w których spędza najwięcej czasu i śpi – najskuteczniejszym sposobem jest użycie profesjonalnego nawilżacza, który szybko i skutecznie poprawi jakość powietrza.

Zobacz nawilżacze powietrza w dobrej cenie


Suche powietrze w pokoju dziecka powoduje:

  • zatkany nosek i bóle zatok,
  • przesuszenie skóry, przez co dziecko czuje dyskomfort i ciągle się drapie (powodując podrażnienia – groźne zwłaszcza dla dzieci z AZS),
  • wysuszenie śluzówek i oczu, podatność na zapalenie spojówek,
  • suchy i męczący kaszel (zwłaszcza w nocy),
  • częste zapadanie na infekcje i choroby (zmniejszenie odporności),
  • niespokojny sen,
  • spadek nastroju, nadwrażliwość, apatyczność.

 

Nowoczesne nawilżacze dla dzieci

Pamiętaj, że oddychanie zbyt suchym powietrzem jest niebezpieczne przede wszystkim dla małych alergików - częste choroby dróg oddechowych, alergia, niska wilgotność powietrza i nie wietrzone pokoje mogą prowadzić nawet do astmy!

Pomiaru wilgotności powietrza można dokonać samodzielnie przy pomocy urządzenia zwanego higrometrem. Prawidłowa, w warunkach domowych, powinna wynosić około 40–60 proc. Niestety w sezonie grzewczym wilgotność spada nawet do 10–17 proc. Pojawiają się wtedy problemy z koncentracją, kłopoty z zasypianiem. Skóra i włosy stają się suche, bardziej podatne na uszkodzenia. Powstaje problem częstszych infekcji dróg oddechowych. Wynikają one z nieprawidłowej funkcji wyschniętych śluzówek nosa i gardła. Na błonach śluzowych znajdują się miliony rzęsek, które poruszając się, zatrzymują drobiny powietrza zanieczyszczonego drobnoustrojami czy kurzem. Gdy śluzówki są suche, rzęski nie pracują prawidłowo, a tym samym do układu oddechowego dostaje się zwiększona ilość drobnoustrojów. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza z zapaleniem zatok przynosowych i nieżytem nosa. Problemy z zatokami wywołane niewłaściwą wilgotnością powietrza diagnozowane są bardzo często u dzieci. Stąd potrzeba odpowiedniego nawilżania pomieszczeń.
lek. Agnieszka Dziubosz

Źródło: wylecz.to.pl

 

Domowe sposoby nawilżania powietrza – czy są skuteczne?

Istnieją domowe sposoby na zwiększenie wilgotności powietrza w pokojach – możesz kłaść na kaloryferach mokre ręczniki (uważaj jednak, gdyż kapiąca z nich woda może uszkodzić podłogę, zwłaszcza panele lub parkiet) lub zawiesić ceramiczny nawilżacz powietrza.
Rozwiązania te nie sprawdzą się jednak w pokoju dziecka, zwłaszcza kilkuletniego. Mokry ręcznik szybko wysycha, musiałabyś moczyć go co godzinę, a kapiąca z niego woda spowoduje, że podłoga stanie się śliska i niebezpieczna.

Ceramiczne nawilżacze zawieszone na kaloryferze z pewnością będą kusić ciekawskiego bobasa, a jego sprytne rączki z łatwością mogą je strącić i rozbić. Kawałki rozbitego pojemnika ceramicznego mogą skaleczyć twoje dziecko, zanim ty zdążysz zareagować!

Jak więc rozwiązać problem suchego powietrza w pokoju dziecka?  Wystarczy kupić dobry i sprawdzony nawilżacz powietrza, który pozwoli ci utrzymać optymalny poziom wilgotności powietrza w pokoju dziecka.

Sprawdź naszą ofertę https://www.elektrostator.pl/dom.html

Nawilżacze powietrza dla dzieci

Nawilżacz powietrza dla dziecka opinie

Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka nie kupuj kota w worku – sprawdź, jaki sprzęt polecają inne mamy, za co chwalą nowoczesne nawilżacze, czym kierowały się podczas podejmowania decyzji, i z których modeli są zadowolone.

Specjalnie dla ciebie przeszukaliśmy najpopularniejsze fora internetowe, na których rodzice z całej Polski wymieniają się doświadczeniem związanym z opieką nad dziećmi. Nie musisz już spędzać kilku godzin na wyszukiwaniu wiarygodnych opinii o nawilżaczach powietrza dla dzieci – my zrobiliśmy to za ciebie! Z gąszcza wypowiedzi wyłowiliśmy te najbardziej wartościowe, które są autentycznymi głosami w dyskusji na temat nawilżaczy, a nie postami napisanymi przez marketingowca.

Mój syn też jest alergikiem i też bardzo źle znosił zawsze sezon grzewczy. Nasz pediatra zalecił nam stałe nawilżanie powietrza w jego pokoju (i oczywiście codzienne wietrzenie). Mieliśmy różne nawilżacze, najlepiej sprawdził się duży (na 3 litry) ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Weking. Zdecydowanie lepiej jest z małym, mniej kaszle i rzadziej choruje, nawet zimą.

 

Źródło: forum.gazeta.pl

Sprawdź ULTRADŹWIEKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA DLA DZIECI

Ja mam w pokoju dziecka nawilżacz powietrza świnkę - świetnie nawilża, nie hałasuje i jest na usb. No i fajnie wygląda, mały się nie boi i sam pamięta, żeby włączyć "chrumcię".

 

Źródło: f.kafeteria.pl

Nawilżacz bardzo przydatna sprawa, sama używam od 3 miesięcy i śpi się o wiele lepiej. Co do otwierania okien to jak najbardziej, nie można tylko doprowadzać do przeciągu i nic złego na pewno się nie stanie.
Moja córka jest alergikiem, nie wyobrażam sobie domu bez nawilżacza. Ma zbawienne działanie naprawdę czuć różnice. Zajmuje mało miejsca, jest niedrogi. Warto zakupić.

 

Źródło: forum.mjakmama24.pl

My mamy nawilżacz ultradźwiękowy w pokoju dziecka (na 3 litry, z dwoma dyfuzowami) firmy WEKING, jest ok. A w innych pokojach mamy takie mniejsze, kolorowe .

 

Źródło: babyboom.pl

Kolorowe nawilżacze powietrza dla dzieci

Nawilżacze powietrza dla dzieci

Jeśli stoisz przed wyborem nawilżacza powietrza dla dzieci pamiętaj, że ulatniająca się z nich para może zaniepokoić malucha. Z pewnością jednak żadne, nawet najmniejsze dziecko nie wystraszy się ładnego i kolorowego nawilżacza w miłych dla oka kształtach – zobacz, jak rewelacyjnie i radośnie wyglądają nawilżacze powietrza w kształcie kwiatka, kotka czy wesołej świnki.

Zobacz wszystkie KOLOROWE NAWILŻACZE POWIETRZA DLA DZIECI https://www.elektrostator.pl/dom.html

Taki  nawilżacz powietrza dla dzieci zyska sympatię każdego malucha i będzie świetnym elementem aranżacji dziecięcego pokoju. Możesz mieć również pewność, że nawilżacz powietrza nie będzie przeszkadzał twojemu dziecku w nauce czy spaniu – nowoczesne nawilżacze pracują bardzo cicho i dyskretnie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacz powietrza dla dzieci ultradźwiękowy

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy wykorzystuje fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości do rozbijania cząsteczek wody i wytwarzania przyjemnej, chłodnej mgiełki. Posiada dyfuzory do rozpylania schłodzonej, orzeźwiającej pary (można je obracać w dowolną stronę).  

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy poprawia jakość powietrza i zapobiega wysuszaniu błon śluzowych i skóry, rezultatem czego jest lepsze samopoczucie.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz