Dron źle lata? To najczęściej występujący problem, który jest bardzo prosty do rozwiązania. Wystarczy dokonać kalibracji przed pierwszym użyciem. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w instruktażu obsługi drona. Prezentujemy kilka ważnych porad, z którymi powinien zapoznać się każdy użytkownik drona, przed jego uruchomieniem.

Krótka instrukcja obsługi drona – fachowe wskazówki

  1. Każdy dron w zestawie zwykle posiada zapasowe śmigiełko. Zwróć uwagę na asymetryczne ułożenie śmigieł. Dron posiada zamontowane dwa prawe i dwa lewe śmigiełka. Podczas wymiany śmigieł nie można zamienić ich kolejności i położenia, ponieważ dron nie będzie w stanie się wznieść.
  2. Większość dronów obecnie sprzedawanych posiada wbudowany żyroskop – jest to takie urządzenie, które wyczuwa położenie drona w pozycji poziomej, w przypadku jego samoczynnego przechylania się dodaje mocy na daną stronę drona, powodując jego wyrównanie, bez konieczności ingerencji z Twojej strony.


UWAGA!
Przed pierwszym uruchomieniem drona trzeba dokonać kalibracji żyroskopu:

  • czyli ustawić drona na poziomej podstawie w ten sposób, aby przód drona pokrywał się z przodem pilota sterującego,
  • następnie dźwignią mocy lekko unieś drona do góry. Dron zaczyna startować, lecz z pewnością nierównomiernie i przechyla się w którąś stronę. Jeśli przechyla się np. w lewo to przesuwasz przycisk kalibracyjny (nazwany na rysunku kalibracja w prawo, w lewo) w prawo. Jeśli dron przechyla się np. do przodu to przesuwamy przycisk kalibracyjny (opisany na rysunku kalibracja w przód, w tył) w tył i czynność powtarzamy kilkakrotnie, aż uzyskamy efekt, że podczas ruchu dźwignią mocy dron będzie startował idealnie pionowo bez przechylania.
  • Jeśli podczas lotu dron samoczynnie obraca się wokół własnej osi możemy dokonać kalibracji przyciskiem z lewej strony (opisanym na rysunku jako obrót wokół osi).

Kalibracja żyroskopu dron instrukcja